O HODOWLI

Witam wszystkich odwiedzających stronę hodowli cocker spaniela angielskiego
"Donatio Regia FCI"

Moja przygoda z kynologią zaczęła się całkiem niedawno. Hodowla nie była planowana, po prostu któregoś dnia postanowiłam pojechać na wystawę i sprawdzić, co sądzą o naszej „małej czarnej” cocker spanielce sędziowie. I zaraziłam się! Wystawy są dla mnie do dziś świetną rozrywką. Dzięki nim poznałam wielu wspaniałych, pozytywnie zakręconych ludzi. Psią założycielką hodowli była czarna suczka Whitnej Mundus Canis, w domu Tequila, prawdziwa przedstawicielka swojej rasy. Cierpliwa, wpatrzona w swoich opiekunów, zawsze wesoła, uwielbiająca wodę i długie spacery.
Tequila urodziła pierwszy miot z przydomkiem Donatio Regia. Jej córkę Mercedes można zobaczyć na wystawach. Niestety odeszła w wieku 4,5 roku, zostawiając ogromną pustkę w domu. Mam nadzieję, że czeka za tęczowym mostem razem z innymi moimi psami. Jej obecność w domu wyczuwam do dziś, pozostanie w naszych sercach i pamięci na zawsze.
W maju 2011 roku przyjechała do nas malutka Country Star of don Carlos County z serbskiej hodowli Karlo Bali. Sherry, bo tak ją nazywamy, szybko odnalazła się w nowym domku i podbiła serce domowników. Jest bardzo niezależna i czasami próbuje postawić na swoim, wykorzystując swój urok i słodkie oczy, tak jak tylko spaniel potrafi. Sherry bardzo szybko uzyskała Młodzieżowy championat a w wieku zaledwie 22 miesięcy dorosły Ch.Pl. W chwili obecnej jest Ch. Sk. De.VDH i rozpoczęła Ch.Cz.
Hodowla nigdy nie będzie duża i mioty również pojawiać nie będą się często, ale zawsze będą troskliwie odchowane, aby szczeniaki wyrosły na piękne, zdrowe psy przynoszące radość swoim opiekunom.
Na stronę „wkradły się” również inne zwierzaki, które z nami mieszkają.

Wierność Psa jest drogocennym darem, który nakłada na nas nie mniej wiążące moralne obowiązki niż przyjaźń człowieka. Związek z wiernym psem, jest tak wieczny, jak tylko więź między żywymi istotami tej ziemi może być.
Konrad Lorenz So kam der Mensch auf den Hund


O zdrowie naszych psów dba lekarz weterynarii i hodowca Magda Chmielewska a o pierzaste stwory Tomasz Piasecki… lekarze z powołaniem, sercem, wiedzą i cierpliwością do zwierzaków i ich opiekunów. Dziękuję Nataszy Błaszczynie za Tequil’kę i Karlo Bali za Sherry’śkę oraz za przyjaźń i pomoc dla „młodego” hodowcy z setką pytań.